Veri Mühendisliği

Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Yabancı ülkelerden gelen adayların, GUT: Data Engineering'deki yeni mühendislik eğitimi alanına kaydolmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Çalışmalar iki fakülte tarafından yürütülmektedir: Elektronik, Telekomünikasyon ve Bilişim Fakültesi (işe alım fakültesi) ve İşletme & Ekonomi Fakültesi.

Bu disiplinler arası çalışmalar, şirketlerin veri analistlerine - aynı zamanda ekonomi ve yönetime aşina olan bilgi teknolojisi uzmanlarına - olan talebine bir yanıt niteliğindedir. Çalışmalar, ekonomik, sosyal ve teknik çevremizde gerçekleşen süreçleri büyük ölçüde değiştiren Büyük Veri olgusunun zorluklarını ele alıyor.

Veri mühendisliği mezunu, özellikle işle ilgili karar vermede bilgi toplama ve işlemeyi kolaylaştırmak için BT araçlarının tasarımı ve kullanımı ile ilgili disiplinler arası projelere katılmaya hazırlanacaktır.

Çalışmalar İngilizce ve Lehçe olarak yürütülür, ancak eğitimin ilk iki yılı yalnızca İngilizce'dir. En iyi yabancı öğrenciler için ayda 1500 PLN olmak üzere 10 burs finanse edilecektir.

Gdansk Teknoloji Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Gdansk Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 6 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.