Gdansk Teknoloji Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Gdansk
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : 8
  • Bölüm Sayısı : 6

Üniversite Açıklaması

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında!
Gdańsk Teknoloji Üniversitesi, Şanghay Sıralaması olarak da bilinen prestijli Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'nda (ARWU) sınıflandırılan 8 Polonya üniversitesinden biridir. ARWU her yıl 2.000'den fazla üniversiteyi sıralar ve en iyi 1.000 üniversitenin bir listesini yayınlar. Gdańsk Teknoloji Üniversitesi, 2020 yılında 801-900 aralığında sınıflandırıldı.

Araştırma yürütmek için Avrupa'daki en yüksek standartlar!
2017'de Avrupa Komisyonu, Gdańsk Tech'e prestijli İK Mükemmelliği logosunu kullanma hakkı verdi. Böylece Gdańsk Teknoloji Üniversitesi, Avrupa'daki araştırmacılar için en iyi çalışma ve geliştirme koşullarından bazılarını yaratan bir kurum olarak kabul edildi.

Polonya'daki en iyi üniversitelerden biri!
Gdańsk University of Technology, Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı'nın "Initiative of Excellence - Research University" yarışmasında Polonya'daki en iyi ikinci araştırma üniversitesidir. Polonya'da ve dünyada kullanılan buluşların yaratıldığı yer burasıdır - gözlerin kullanımıyla iletişim, osteoporoz için ekolojik bir ilaç, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler ve daha fazlası.

Üniversite Bölümleri

Gdansk Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 6 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.