Tıp

Wroclaw Tıp Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Wroclaw
  • Üniversite : Wroclaw Tıp Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 12 Sömestir (6 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Tıp Fakültesi, Wroclaw'daki Tıp Akademisinin en eski Fakültesidir. 1945 yılında Wroclaw'daki Teknoloji Üniversitesi'nin fakültelerinden biri olarak kurulmuştur. Tıp Fakültesi'nin ilk dekanı prof. 1945'te Wroclaw'da ilk akademik yılın açılışını yapan bir konferans veren Ludwik Hirszfeld. 1945 yılında 467 öğrenci Tıp Fakültesi'nde eğitimine başladı.

1 Ocak 1950'de Üniversite Tıp Fakültesi ve Teknoloji Üniversitesi bağımsız bir üniversite olan Tıp Akademisi'ne dönüştürüldü. Tıp ve Eczacılık olmak üzere iki fakülteden oluşuyordu. Tıp Fakültesi dekanının görevi daha sonra prof. Antoni Falkiewicz. Tıp Akademisinin kurulması ile Fakülte'deki öğrenci sayısı 2.100'e yükseldi.

Tıp Fakültesi bünyesinde 1948'den itibaren Diş Hekimliği Anabilim Dalı, 1954-1966 yıllarında ise Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı vardı. 1992 yılında Tıp Fakültesi'nin organizasyon yapısı ve akademik kadrosundan Lisansüstü Eğitim Tıp Fakültesi oluşturuldu. 2000 yılında ayrıca - Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi. 2003 yılında, yabancı öğrencileri eğiten bir birim olan İngilizce Bölümü kuruldu. Bu değişikliklerden sonra, Tıp Fakültesi öğretim görevlerinin en büyük yükünü üstlendi.

Wroclaw Tıp Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Wroclaw Tıp Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 2 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.