Diş Hekimliği

Wroclaw Tıp Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Wroclaw
  • Üniversite : Wroclaw Tıp Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 10 Sömestir (5 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Diş hekimi olmayı öğrenmek, herhangi bir derece için en pahalı eğitim kurslarını içerir, bu nedenle diş hekimliğini bir kariyer olarak düşünenlerin, ilk adımı atmadan önce çalışma hayatlarında yapmak istediklerinin kesinlikle bu olduğundan emin olmaları önemlidir. Diş Hekimliği Fakültesi'ne girmek için başvuruyor.

İngilizce diş hekimliği programı, klinik öncesi ve klinik çalışmalardan oluşan beşinci akademik yıldan oluşur ve diş hekimliği eğitimi için Avrupa kabul standartlarına uygun olarak ortak Avrupa programına uyarlanmıştır.

Akademik yıl resmi olarak 1 Ekim'de başlar ve sınav oturumları da dahil olmak üzere beş aylık iki döneme (yarıyıl) bölünür. Öğrenci, bir sonraki yıla terfi için onaylanmadan önce bir akademik yılın tüm ders çalışmalarını başarıyla tamamlamalıdır.

Çalışmanın birinci bölümü, Diş hekimliği Fakültesinde iki yıllık klinik öncesi (veya teorik) aşağıdaki konulara ayrılmıştır: kimya, biyofizik, biyoloji, anatomi, histoloji, embriyoloji, sitofizyoloji, biyokimya, hesaplama teknikleri, fizyoloji, Latin dili, beden eğitimi, ilk yardım ve canlandırma ve fakültatif kurslar. Klinik öncesi dişhekimliği kursları şunları içerir: dişlerin anatomisi, çiğneme sistemlerinin fizyolojisi, diş hekimliğinde ergonomi, diş malzemeleri, koruyucu diş hekimliği, klinik öncesi konservatif diş hekimliği ve klinik öncesi endodonti. Yabancı öğrenciler, üçüncü yıldan itibaren hastalarla iletişim kurabilmek için bu iki yıl boyunca Lehçe bir kurs almalıdır.

Çalışmanın ikinci bölümü olan klinik üç yıl, üçüncü yılda patolojik, patofizyoloji, farmakoloji, mikrobiyoloji, immünoloji ile başlar.

Wroclaw Tıp Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Wroclaw Tıp Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 2 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.