Wroclaw Tıp Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Wroclaw
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : 12
  • Bölüm Sayısı : 2

Üniversite Açıklaması

Wroclaw'daki Piastów Śląskich Tıp Üniversitesi - Wroclaw'da bulunan, çeşitli uzmanlık alanlarındaki doktorların ve genel olarak anlaşılmış tıbbi personelin (eczacılar, laboratuvar teşhis uzmanları, sağlık görevlileri, diyetisyenler, hemşireler, ebeler, fizyoterapistler, sağlık bakım yöneticileri vb.) öğretim, araştırma ve klinik faaliyetlerde bulunmaktadır.

1950'den beri mevcut haliyle var olmasına rağmen, tıp eğitimi gelenekleri, iki üniversitenin, Wroclaw Leopoldine Akademisi ve Frankfurt Viadrina'nın Wroclaw Üniversitesi olduğu 1811 yılına kadar uzanmaktadır. Tıp Fakültesi. 1950 yılında, o zamanki devlet yetkililerinin tıp fakültelerini üniversitelerden ayırma kararından sonra ayrı bir üniversite kuruldu.

İspanyol Consejo Superior de Investigaciones Científicas tarafından derlenen Ocak 2013 tarihli dünya üniversitelerinin Webometrik sıralamasına göre, üniversite tıp üniversiteleri arasında Polonya'da ilk sırada ve dünyada 1466. tüm üniversite türleri arasında

Üniversite Bölümleri

Wroclaw Tıp Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 2 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.