Wroclaw
Şehir Detayları:
  • Üniversite Sayısı : 6
  • Konaklama Sayısı : 1

Şehir Açıklaması

Wroclaw, Dolnośląskie Eyaletinin başkentidir. Odra Nehri üzerinde bulunan 12 ada ve 112 köprüden oluşan eşsiz bir şehirdir. 

Wroclaw Polonya’ın güneybatısında bulunan Silesya topraklarında bulunmaktadır. Şehir Oder Nehri üzerinde kurulmuşur. Bir Orta Avrupa ülkesi olan Polonya kenti olarak Baltık Denizi’ne 350 kilometre uzaklıkta, Polonya ve Çek Cumhuriyeti arasında sınır kabul edilen Sudete Dağları’na 40 kilometre mesafededir.Wroclaw, Oder Nehri boyunca uzanan parkları ve bulvarlarıyla ünlü bir şehirdir. Wroclaw şehri, şehir sakinleri ve turistler için oldukça doğal ve yeşil alanlara sahiptir. Şehrin kalbinde, nehir boyunca uzanan Staromiejska Promenada ve Ostrów Tumski'de bulunan muhteşem Botanik Bahçesi insanları cezbetmektedir. Nehir kenarındaki yeşil bulvarlar, Wroclaw'daki birçok turistik cazibe merkezlerinden biri olan yolcu gemileri ve gondolların güvertelerinden de hayranlıkla izlenebilir. Ayrıca Szczytnicki Park'taki fantastik multimedya çeşme gösterilerini de içerir.Birkaç yıldır, Wroclaw, girişimciler için en uygun iklime sahip şehirler arasındaki yüksek konumunu doğruladı. Yetkili makamların ve bölge sakinlerinin girişimciliğinin yanı sıra iyi eğitimli, genç personelin iyiliği, Wroclaw'a ve yığılmaya yatırım için uygun koşulların yaratılmasına izin verdi. Ayrıca, yurt dışından iş ortaklarıyla iyi iletişim ile de tercih edilmektedir. Wroclaw Havaalanı, bağlantı listesini sürekli olarak artırmaktadır ve hizmet konforu, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Ukrayna şehirleriyle doğrudan bağlantılar da demiryolu ile sunulmaktadır. Avrupa yollarının kavşağındaki elverişli konum ve yakın zamanda Bölgesel İş Turizmi Merkezi'nin de kattığı çekici altyapı, Wrocław'da bilimsel ve ticari konferans ve kongrelerin düzenlenmesini teşvik ediyor.

Üniversiteler

Wroclaw şehrinde toplam 6 üniversite bulunmaktadır. Üniversitelerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitelerin hepsini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.

Konaklamalar

Wroclaw şehrinde toplam 1 konaklama imkanı bulunmaktadır. Konaklama çeşitlerinden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer konaklamaların hepsini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.