Mimarlık

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Mezun şunları yapabilir:
Mimarlık Fakültesi'ndeki çalışma programının varsayımı, mimarlık ve şehir planlama alanında kapsamlı eğitimdir. Çalışmalar, tasarım dışında, destekleyici konu gruplarını içerir: mimarlık teorisi ve tarihi, şehir planlama ve sanat, tasarımın teknik ve ekonomik temelleri, doğa ve sosyal bilimler, sanatsal yaratıcılık ve atölye teknikleri. Öğrencilerin ilgi alanlarını kişisel eğilimlerine göre hedeflemek, ör. mimari tasarım, kentsel planlama veya anıt koruma alanında, seçmeli dersler ve diploma tezleri konusu ile gerçekleştirilir;

Çalışmaların mezunları, mimarlık ve şehir planlama alanında çeşitli görevleri yerine getirmek ve diğer teknik, beşeri bilimler, doğal, sanatsal ve ekonomik alanlarda uzmanlarla iş birliği yapmak ve programlamadaki tüm faaliyetleri koordine etmek için yaratıcı mesleki faaliyet için hazırlanır. Mimarlık Fakültesi mezunları, mimari ve şehir planlama tasarım stüdyolarında, voyvodalık mimarlık ve şehir planlama bölümlerinde, poviat ve belediye bürolarında, koruma hizmetleri ve inşaat şirketlerinde iş bulmaktadır. Kazanılan çok çeşitli teknik ve insani bilgi ve sanatsal beceriler sayesinde yatırımların organizasyonunda öğrenciler, teknoloji ve yapı malzemeleri ticareti, iç tasarım ve uygulama, sergi ve fuarlar, tiyatro, film ve televizyon seti tasarımı, reklamcılık, genellikle mimariden uzak görünen grafikler ve diğer birçok alanda öğrenim görecektir.

Varşova Teknoloji Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Varşova Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.