Varşova Teknoloji Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Varşova
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : 3
  • Bölüm Sayısı : 7

Üniversite Açıklaması

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Stanisław Staszic ve 1895'te kurulan Hipolit Wawelberg Okulu ve Stanisław Rotwand'ın çabaları sayesinde 1826'da kurulan Politeknik Enstitüsü Varşova'da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin geleneklerine dayanıyor.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Kurslar Derneği ve Varşova Şehri Yurttaşlar Komitesi'nin çabaları sayesinde 1915'te kendi başına başladı. Kesintisiz çalışan Üniversite nesillerdir mezun yetiştirmekte ve artan sayıda bilimsel ve teknik başarıya imza atmaktadır.

Sadece en eski değil, aynı zamanda Polonya'daki en iyi teknik üniversitedir; Polonya üniversiteleri sıralamasında dokuz yıldır kendi kategorisinde birinci sırada yer aldı. Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde 180'den fazla öğrenci araştırma grubu, organizasyonu ve dernek aktiftir ve eğitim teklifi 30'dan fazla çalışma alanını içerir (ayrıca eğitim dili olarak İngilizce).

Üniversite Bölümleri

Varşova Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.