Fizyoterapi

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

5 yıllık Fizyoterapi Programı, lise mezunlarını fizyoterapi alanında Yüksek Lisans derecesine götüren, Avrupa'da ve başka yerlerde profesyonel lisanslamaya kapı açan, lisans girişli uzun dönemli bir Yüksek Lisans kursudur.

Üniversite için fizyoterapistin mesleği tıp mesleğidir. Fizyoterapiye modern bir yaklaşımı garanti etmek için tıbbi bilgi ve deneyimi birleştirilmektedir.

5 yıllık eğitimden sonra hastalarınız için bağımsız olarak fizik tedavi planlamanıza izin verecek bilgi ve deneyime sahip olmanız sağlanmaktadır. Ayrıca, hareket ve hareketlilik egzersizlerinin yanı sıra manipülasyon ve mekanik kuvveti içeren terapi sunmak için fonksiyonel teşhis ve tıbbi görüntülemeyi özgürce kullanabileceksiniz.

Mezun olarak, geçici ve kalıcı motor engelli hastaları tıptaki en son gelişmeleri kullanarak tedavi edeceksiniz. Program, öğrencilere dört özel müfredat yolu sunar: nörolojik, ortopedik, manuel terapi ve spor hekimliği.

Program, lise mezunlarını nitelikli ve yetkin klinisyen / bilim insanı olmaları için eğitmek üzere tasarlanmıştır. Bu, temel tıp bilimlerinde düzenlenen teorik derslerden başlayarak, ancak daha sonra büyük ölçüde uygulamalı klinik deneyime dayanan ve kanıta dayalı bilimsel araştırmalarla desteklenen kademeli bir eğitim süreciyle yapılır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 3 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.