Diş Hekimliği

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

5 yıllık Diş Hekimliği Programı, lise mezunlarını profesyonel bir Diş Cerrahisi Doktoru derecesine götüren, Avrupa'da ve başka ülkelerde diş hekimliği ruhsatlandırmasına kapılar açan bir lisans giriş diş hekimliği kursudur.

Üniversite, kariyer yolunuzun sizin için ne kadar önemli olduğunun ve üniversite de okumak için ne kadar çaba harcadığınızın farkındadır. Bu nedenle dersler, zengin bir akademik deneyime ve diş sağlığı hizmetlerinde sağlam bir pratik geçmişe sahip profesörler ve doktorlar tarafından yürütülmektedir. Üniversite diş hekimliği hastanesi binasında bir ayakta tedavi kliniği, eğitim ve araştırma merkezi ve son teknoloji bir diş simülasyon merkezi bulunmaktadır.

Tamamlandıktan sonra, başarılı öğrenciler Diş Cerrahisi Doktoru, D.D.S. derecesini alacaklardır. Kuzey Amerika'da diş hekimliği yapmayı planlayan mezunlar, Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada'da iki yıllık ek eğitim almak zorunda kalacaklar, bu da bir lisans almak için toplam yedi yıla denk gelecektir. Kuzey Amerika'da yabancı diploması olan tüm mezunlar için standart bir gerekliliktir.

Diş hekimliği, doktorlara profesyonel uygulamalar söz konusu olduğunda çok fazla özgürlük tanıyan istisnai bir tıp alanıdır.

Pratik deneyime yoğun bir şekilde odaklanan program, bir lise mezununu aşamalı olarak bilimsel temelden nitelikli ve yetkin bir klinisyene yönlendirmek için tasarlanmıştır. Her çalışma yılı, PUMS'ta veya yurtdışında bir eğitim hastanesinde veya klinikte yapılacak bir yaz uygulamalı eğitimiyle sona erer. Seçmeli dersler size ilgi alanlarınızı takip etme, özel konulara dalma veya gelecekteki çalışmalarınıza disiplinler arası bir bakış seçeneği sunacaktır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 3 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.