Avrupa Kültürleri

Wroclaw Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Wroclaw
  • Üniversite : Wroclaw Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 6 Sömestir (3 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Lisans programı, öğrencileri hem Avrupa kültürlerinin geçmişi ve kökeni hakkında teorik bilgi hem de günümüz toplumlarının kültürel fenomenlerini analiz etmek için kavramsal araçlar ile donatmayı amaçlamaktadır.

Esnek bir şekilde düzenlenmiş kurslar seti (sadece birkaçı zorunludur, çoğu öğrenciler tarafından seçmeli) Kıtanın kültürel çeşitliliğinin sentetik bir resminde sunulabilir. Öğrenciler, kültürel olayların Avrupa'daki geçmiş ve çağdaş sosyal yaşam için neden olduğu sonuçları öğreneceklerdir. Hayatın çeşitli alanlarında görülen ve görünen sonuçlar: günlük yaşamdan başlayarak, ekonomi, sosyal hareketlerin psikolojik arka planı, politik ve idari sistemlere kadar. Dersler, insan toplumlarının kültürel yaşamının evrensel yasalarına ve tezahürlerine odaklanır, ancak Avrupa'nın geçmiş ve günümüz durumunun belirli unsurlarına açık bir vurgu yapar.

Öğrenciler, yalnızca güzel sanatların nesnelerinin anlamını değil, aynı zamanda kültürel ilişkilere dayanan sosyal olguları da nasıl analiz edeceklerini ve anlayacaklarını öğrenmek için Avrupa kültür mirasında ortak bir yolculuk yapmaya davet edilecekler. Bu nedenle önerilen çalışma müfredatı, iletişim sistemlerinin analizi, değerlerin aktarım mekanizmaları, hem gündelik hayatta hem de politikada kullanılan sembolik yapıların anlamı, sosyal yaşamda değişim için bir dürtü olarak görülen kültürel ve politik tarih vb. sosyal yaşam ve sosyal ihtiyaçlar bağlamında öğrencilerin Avrupa kültürü ve medeniyetleri hakkındaki bilgilerini güçlendirmelidir.

Öğrenciler, antik arkeoloji, kültürel çalışmalar, sanat tarihi, Polonya ve Avrupa tarihi, sosyal psikoloji, kültürel ve klasik pedagoji ve diğerlerinin ders ve seminerlerinden oluşan disiplinlerarası kursa katılmak için eşsiz bir fırsata sahip olacaklar. Çalışmaları tamamladıktan sonra öğrenciler, farklı kültürel iletişim kodlarını tercüme edebilir, farklı Avrupa kültürlerinden toplumların üyeleri arasında işbirliği düzenleyebilir ve günümüz dünyasında barışçıl kalkınmanın tek yolu olarak sosyal yaşamdaki kültürel farklılaşmanın anlaşılmasını teşvik edebilirler.

Bir mezun, farklı kültür başkentlerinden insanlar ve kuruluşlar arasında arabuluculuk talep eden çok çeşitli işyerleri için uygun bir aday olacaktır: çok uluslu şirketlerin İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler departmanlarında ve kamu yönetiminde, kültür kurumlarında ve turizmde, son olarak, en önemlisi gazetecilikte.

Avrupa Kültürü programı, hem Avrupa vatandaşlarına hem de dünyanın diğer bölgelerinden gelen öğrencilere yöneliktir. Programın müfredatı, Kıtanın kültürel yaşamıyla ilgilenen herkesin Avrupa sosyal ve kültürel yaşamına bilinçli bir şekilde katılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, adayların akademik nitelikte ayrıntılı bilgiye sahip olmaları değil, çevrelerindeki kültürel ve sosyal dünyayı anlamak için birlikte çalışacak kadar açık fikirli ve meraklı olmaları gerektiği anlamına gelir. Tüm kurslar İngilizce sağlanacaktır. Öğrenim ücretinin ödenmesine ilişkin kurallar, Wrocław Üniversitesi'nin ilgili kuralları tarafından düzenlenir.

Wroclaw Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Wroclaw Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 6 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.