Mimarlık

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Poznan Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Programında 3,5 yıllık Lisans derecesi, yaratıcı bağımsız düşünceyi yaymayı ve yapılı çevreyi ustaca inşa etme ve önemli ölçüde iyileştirme yeteneğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Uluslararası alanda bir inovasyon merkezi olarak tanınan ve ulusal olarak birçok çağdaş mimari uygulamanın merkezi olarak tanınan Poznan, Polonya'daki en yaşanabilir kentsel ortamlardan biridir.

Mimarlık Fakültesi, Poznan Teknoloji Üniversitesi, Mimarlık Bilimi, Tasarım Teknolojileri ve Kentsel Tasarım Planlama, Şehir Planlama ve Mimarlık Tarihi disiplinlerini öğretmeye ve araştırmaya kendini adamıştır. Projeler çerçevesinde bilgi, metodoloji teorisi ve üst düzey mesleki becerileri bir araya getirmeyi amaçlayan konferanslarda, saha çalışmalarında ve stüdyolarda çok çeşitli temalar ele alınmaktadır. Öğretim ve araştırmalarımız üç öncelikten esinlenmiştir:

  • Tarihi ve kültürel mirasla ilişkili olarak malzeme, ölçek, orantı şiirlerini keşfetmek
  • Kentsel sorunları, ekolojiyi ve şehir konutunun çıkmazlarını tartışmak
  • Topluluk katılımını ve yaratıcı ve profesyonel uygulamaların uygulanmasını teşvik etmek

Üniversite misyonu, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Mimarlık alanında küresel profesyonel pazarda başarılı bir şekilde rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi, yetenek ve kaynaklarla donatmaktır.

Poznan Teknoloji Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Poznan Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.