Poznan Teknoloji Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Poznan
  • Dünya Sıralaması : 1493
  • Polonya Sıralaması : 18
  • Bölüm Sayısı : 7

Üniversite Açıklaması

Üniversitenin misyonu, üniversite mezunlarının gelecekteki işverenleri ile işbirliği içinde ve toplumla temas halinde Üniversitede yürütülen bilimsel ve araştırma-geliştirme çalışmalarıyla yakın bağlantılı olarak yüksek öğrenimin her seviyesinde ve yaşam boyu öğrenme modunda eğitim vermektir.

Vizyonu ise yüksek kaliteli eğitimi ve küresel düzeyde bilimsel ve araştırma ve geliştirme çalışmalarını garanti eden, Avrupa'da iyi tanınan, yabancı üniversitelerin önemli ve aranan bir ortağı olan, ülkede lider bir teknoloji üniversitesi yaratmaktır.

Günümüzde, Poznan Teknoloji Üniversitesi 9 fakültede eğitim veriyor ve toplam 31 çalışma alanı yönetiyor. Burada yaklaşık 16.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisi, doktora ve yüksek lisans öğrencisi eğitim görmektedir. 1.300'den fazla akademik öğretmen eğitimleriyle ilgileniyor. Poznan Teknoloji Üniversitesi'nin didaktik teklifi modern, zengin ve sadece yerli değil, aynı zamanda yabancı işverenlerin gereksinimlerine de uyarlanmıştır.

Öğrenciler, yüksek eğitim seviyesi, iyi hazırlanmış personel, bilimsel ve bilimsel olmayan ilgi alanlarını tam olarak gerçekleştirme fırsatı ve samimi bir atmosfer nedeniyle Üniversitemizdeki çalışmaları seçerler. Üniversitenin gerçek gururu, uluslararası yarışmalarda başarılı olan, bilimsel derneklerde ve öğrenci organizasyonlarında çalışan öğrencilerdir.

Üniversite Bölümleri

Poznan Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.