Ekonomi

Lodz Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Lodz
  • Üniversite : Lodz Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 6 Sömestir (3 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Lodz Üniversitesi İktisat ve Sosyoloji Fakültesindeki üç yıllık Ekonomi (İktisat lisans programı, öğrencilere ekonomik ve sosyal gerçekliği tanımlamalarına ve analiz etmelerine izin verecek araçlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Ekonomi, hem mikro hem de makro düzeyde davranışları ve seçimleri anlamalarını sağlayan bir bilimdir. Program süresince öğrenciler, kendileri, girişimciler ve politikacılar tarafından gerçekleştirilen eylemlerin nedenleri ve sonuçlarıyla ilgili soruları cevaplamayı öğrenmektedir. Öğrenciler, bu bölümde soyut ve eleştirel düşünmeyi öğrenirler, böylece problemleri kendileri çözebilir ve yukarıdaki sorulara cevap ararlar. Ekonomi alanındaki çalışmalar, iş hayatına aktif katılım için uygun hazırlığı almanızı sağlayacaktır. Mezunlar, küresel ekonominin en son eğilimlerini ve mekanizmalarını bilmektedir ve modern işgücü piyasasının gereksinimlerini karşılamaya hazırdır. Ekonomi alanındaki çalışmalar programı, ekonomik konuları anlamak için gerekli olan ekonomik konuların yanı sıra ekonomik olmayan konuların modüllerinden oluşur. Ayrıca seçmeli dersler ve uzmanlık modülleri için modüller de sunulmaktadır.

Lodz Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Lodz Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 9 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.