Tıp

Gdansk Tıp Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Gdansk
  • Üniversite : Gdansk Tıp Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 12 Sömestir (6 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Dünyanın dört bir yanından gelen adaylar, Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'nde 6 yıllık Tıp Doktoru programına (M.D.) başvurma fırsatına sahiptir.
Kısaca, Adayların en az Lise mezunu olmaları ve sıralama listesindeki konumlarına göre kabul edilmeleri gerekmektedir. Sıralama listesindeki konum, aşağıdakilerde elde edilen toplam puan miktarına dayanmaktadır:

Resmi lise transkriptinde / vade belgesinde kayıtlı notlarından hesaplanan puan sayısı. Aşağıdaki dört konudan iki not gereklidir ve değerlendirme için alınır:
Biyoloji (zorunlu) ve Kimya, Fizik veya Matematik.

İki gerekli konunun her biri ileri düzeyde öğretilmelidir;
Üniversite tarafından düzenlenen ve online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilen Lise düzeyinde zorunlu biyoloji ve kimya giriş sınavında kazanılan puan sayısı. Bazı sınavların resmi MUG işe alım ortakları tarafından ortaklaşa düzenlendiğini ve adaylarının belirtilen tarih için önceliği olduğunu lütfen unutmayın. Giriş sınavı yazılı bölümden (MCQ testi - konular, örnek sorular) ve İngilizce dil yeterliliği, motivasyon ve tıp mesleği için yatkınlık ve seçilen konuların bilgisine dayalı görüşmeden oluşur.

Gdansk Tıp Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Gdansk Tıp Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 3 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.