İç Mimarlık

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Bu disiplinler arası çalışmalar, güzel sanatlar ve mimarlık alanındaki uzmanlığı modern dijital medya, multimedya ve görsel sanatlar bilgisi ile birleştirerek insan çevresi yaratmada kapsamlı bilgi, farkındalık ve yeterlilik kazandırır. Çalışmalar sadece Lehçe yapılmaktadır.

Mezunların sanatsal ve teknik nitelikleri, Polonya Güzel Sanatlar Akademilerinde kanıtlanmış ve sürekli mükemmelleştirilmiş bir İç tasarım müfredatının sonucudur.

Varşova Güzel Sanatlar Akademisi'nden seçkin eğitimcilerden oluşan bir ekip, bu deneyimden yararlanır ve öğrencileri iç tasarım, donanım ve mobilyalar, fuarlar ve sergiler, ürün sunumu veya mobilya tasarımı alanlarında çalışmaya hazırlar.

Müfredat, modern tasarım ve ileri teknolojilerdeki uygulamalı sanatın yanı sıra basit teknolojilerde zanaat tasarımını içerir.

Dersler ve bölüm şu konuları içerir: inşaat ve kurulumlar, teknik projeler, sergi teknikleri, ergonomi, görüş psikofizyolojisi, ışık ve renk, bilgisayar teknolojileri ve bilgisayar destekli tasarım.

Ana eğitim akışına, öğrencilerin ilgi alanlarına ve şeklin mantığına uygun olarak sanatsal dili yaratmak için farklı sanatsal ifade biçimlerini kullanmalarını sağlayan sanatsal eğitim (resim, çizim ve heykel) eşlik eder. Ayrıca, sanatsal konular öğrencilere kapsamlı mesleki gelişim, çeşitli ifade biçimleri ve kültürel olarak geçerli bir eğitim sağlar.

7 yarıyıl (tam zamanlı çalışmalar) veya 8 yarıyıl (yarı zamanlı çalışmalar) tamamladıktan sonra, öğrenciler uzmanlık seçer ve aşağıdaki alanlarda lisans projeleri üzerinde çalışırlar:

  • İç dizayn
  • Sergi tasarımı.

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.