Bilgi Yönetimi

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Bilgi Yönetimi Fakültesi 2003 yılında kurulmuştur ve yönetim alanında çalışmalar sunmaktadır.

Çalışmalar iki modda sunulur:

  • Tam zamanlı (gün) çalışmalar, 7 dönem (Lehçe ve İngilizce),
  • Yarı zamanlı (hafta sonu) çalışmalar, 8 dönem (sadece Lehçe).

Bilgi Yönetimi öğrencileri, yönetime etkili bir şekilde yardımcı olan çeşitli BT araçlarının nasıl uygulanacağını öğrenir ve modern işletmelerde bilgi sistemlerini kullanma konusunda yeterlilik kazanır. Mezun olduktan sonra, Bilgi Yönetimi Mühendisi (BSc) derecesini alırlar.

Öğrenciler aşağıdaki uzmanlıklardan birini seçebilir:
  • Proje Yönetimi
  • Yönetim karar vermeyi destekleyen sistemler
  • İş analitiği
  • BT sistemleri uygulaması
  • E-ticaret

Müfredat, yönetim, ekonomi ve bilgi teknolojisi ile ilgili konuları içermektedir. Modern girişimleri ve projeleri yönetmenin yanı sıra kuruluşlarda karşılaşılan çeşitli sorunları çözme ve hem 'sert' hem de 'yumuşak' beceriler gerektiren becerilere özel önem verilmektedir.

Öğrenciler mevcut BT, malzeme ve finansal kaynakları nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Karar verme tekniklerinde ustalaşırlar, iş süreçlerini iyileştirirler ve yönetimde BİT'in yenilikçi konuşlandırılması konusunda çalışmalar gerçekleştirirler.

Mezunları özel kılan, BT, yönetim ve ekonomi alanındaki teorik bilginin yanı sıra, entegre bir SAP ERP sistemi ve SAP CRM gibi sofistike donanım ve yazılımla donatılmış laboratuarlarda derslerde kazanılan pratik becerilere sahip olmalarıdır. İlki şirket yönetimi için bir araçtır, ikincisi müşteri ilişkilerini yönetmeye yardımcı olur. Eğitimler sırasında pratik yeterliliklere vurgu yapılır, örneğin muhasebe görevleri Symfonia sistemi kullanılarak çözülür, yönetim sınıfları vaka çalışmalarına dayanır. Öğrenciler proje yaparken sadece mesleki beceriler değil, aynı zamanda karmaşık problemlerin çözümünde faydalı olan sistemler açısından düşünme becerisi de kazanırlar. Modern bir işletmede yeniliği teşvik etmede ekip çalışması becerileri ve yetkinliği kazanırlar.

Mezunlar, PJAIT'in Bilgi Teknolojileri Fakültesi'nde, özellikle yönetimde BT araçlarının kullanılmasıyla ilgili master (MSc) uzmanlıklarında çalışmalarına devam edebilirler.

Mezunlar, yönetici olarak, özellikle proje yöneticileri ve süreç / ürün mühendisleri ve yönetimde bilgi sistemlerinin tasarımı ve uygulanmasına katılan uzmanlar olarak istihdam bulurlar. Her tür ticari işletmede, finans kurumunda ve idarede - sonuçların bilginin etkin kullanımına ve bilgiyi analiz eden ve işleyen insanların yüksek niteliklerine bağlı olduğu tüm işyerlerinde çalışmaya hazırdırlar.

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Polonya - Japon Bilgi Teknolojileri Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.