Kültürel İletişim

Gdansk Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Gdansk
  • Üniversite : Gdansk Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 6 Sömestir (3 Akademik Yıl)
  • Bölüm Derecesi : Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Kültürel iletişim (CC), Gdańsk Üniversitesi Dil Fakültesi tarafından BA ve Yüksek Lisans düzeyinde sunulan yeni bir derstir. Dil, edebiyat, sanat, medya ve kültür alanlarında bilgi akışı ve yönetimi alanında bilgi ve beceri geliştirmek isteyenler için iyi bir seçimdir. Kurs, akıcı İngilizce ve konuşma lehçesinde etkili iletişim için gerekli becerilerin yanı sıra, ulusal ve uluslararası düzeyde kültür ve sanat kurumlarında çalışmak için vazgeçilmez olan sosyal becerileri edinme fırsatı sunar. Ekip çalışması için gerekli organizasyon becerilerine de vurgu yapar; yerel yönetim kurumlarında tiyatrolar, ajanslar, vakıflar, dernekler, kültür departmanları gibi sanat ve kültür kurumlarında proje tasarlama, planlama ve yönetme becerisi; sanatsal etkinlikler ve festivaller düzenlemek için gerekli beceriler edinilir.

Bu derste sunulan konuların çoğu kültür, edebiyat ve dilbilimle ilgilidir. Öğrenciyi Avrupa edebiyatı ve kültürünü anlamaya yönlendirmek için tasarlanmıştır; İngiliz dili edebiyatı; İngilizce çeviri ve göçmen edebiyatında 20. ve 21. literatür. Kurs, yalnızca küresel İngilizce konuşma kültürüne değil, aynı zamanda çok uluslu bir tarihe sahip merkezi bir Avrupa liman şehri olan Gdańsk'ın yerel kültürüne, uluslararası alanda tanınan birçok çağdaş sanatçı ve yazara ev sahipliği yapan bir şehir olarak odaklanmayı amaçlamaktadır.

Kurs, çeşitli kayıtlarda ve profesyonel durumlarda sadece İngilizce ve Lehçe'de yoğun dil pratiği sunmakla kalmaz, aynı zamanda yerel ve küresel edebiyat ve kültür, görsel ve işitsel-görsel sanatlarda eğitim de sunar. Öğrenciyi, edebi metinlerin, teatral yapımların ve sanat eserlerinin yanı sıra medya, politika ve kültürlerarası iletişim gibi diğer kültürel olayların analizi ve yorumlanması için gerekli araçlarla donatacaktır. Dilsel ve sanatsal iletişimin yanı sıra, ders sosyal psikoloji, gazetecilik, medya çalışmaları, ekonomi ve kültürel coğrafya öğelerini öğretir. Kültürel İletişim öğrencisi aynı zamanda modern antropolojinin yanı sıra bilgi sözleşmeleri ve teknolojileri hakkında da iyi bir bilgi sahibi olacaktır.

Gdansk Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Gdansk Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.