Endüstriyel Biyoteknoloji

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:
  • Şehir : Lodz
  • Üniversite : Lodz Teknoloji Üniversitesi
  • Bölüm Süresi (Uzunluğu) : 3 Sömestir
  • Bölüm Derecesi : Yüksek Lisans
  • Bölüm Ücreti : İletişime geçebilirsiniz.

Bölüm Açıklaması

Program Biyoteknoloji ve Gıda Bilimleri Fakültesi tarafından sağlanmaktadır. Endüstriyel Biyoteknoloji, ürünlerin üretimi için enzimlerin, organizmaların ve hücrelerin yeteneklerinin pratik kullanımı için biyolojik ve teknik bilimleri birleştiren tamamen İngilizce bir bölümdür.

Biyoteknoloji, belirli ürünleri veya teknolojik süreçleri oluşturmak veya değiştirmek için biyolojik sistemleri, canlı organizmaları ve enzimleri kullanmakla ilgilenen kişiler için bir bölümdür. Bu çalışmalar sırasında, canlı organizmalarda meydana gelen ve çevreyi etkileyen süreçleri yöneten moleküler mekanizmaları öğrenerek, gıda, kimya, ilaç, enerji ve diğer alanlarda modern, ekolojik biyo ürünler inşa edebilecek, biyoenerji ve çevre koruma endüstrileri üretebilecek ve sürdürülebilir süreçler tasarlayabileceksiniz. Disiplinlerarası eğitim programı, yaşam bilimleri sektöründen işverenler tarafından iyi bir şekilde değerlendirilmiştir ve bu alandaki öğrencinin kendi ilgi alanlarını belirlemesine ve daha fazla mesleki gelişim hakkında bilinçli bir karar vermesine izin verir.

Lodz Teknoloji Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Lodz Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 17 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.