Bilgisayar Bilimi

Krakow Yönetim ve Bankacılık Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

WSZiB'deki Bilgisayar Bilimi programı, öğrencileri seçtikleri herhangi bir kariyer yolunda BT uzmanı olarak çalışmaya hazırlayan teknik konulara yönelik bir kurstur! Müfredat iki alandan oluşur: kanonik konular - öğrencilerin herhangi bir BT uzmanı için gerekli olan bilgi ve becerileri edindikleri sınıflar ve seçtiğiniz alanda uzmanlaşmanızı sağlayacak pratik seçmeli modüller. Müfredatın bu şekilde tasarlanması, BT uzmanlarının işlerinin teknik yönlerini vurgulamaya izin verir, ancak aynı zamanda olası kariyer ve mesleki gelişim yollarını da ana hatlarıyla belirtir.

  • Çağdaş bilgi teknolojileri (BT) çözümleri hakkında kapsamlı mühendislik bilgisi edineceksiniz.
  • Analitik yaratıcı çalışmaların yanı sıra proje ve yönetimle ilgili görevler için hazırlanacaksınız.
  • Modern bilgisayar ağları, gelişmiş veritabanı sistemleri, karmaşık bilgi sistemleri ve ayrıca nesne tabanlı programlamadaki yetkinlikleriniz sayesinde iş piyasasında değerli bir aday olacaksınız.
  • İyi donanımlı 11 laboratuvarda bilgisayar donanımı ve yazılımının yapısı ve işleyişi hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca üniversite tarafından size bilgisayar ağları oluşturmanın ve yönetmenin pratik yönlerini ve bunların güvenliğini de sunulacaktır.
  • Bilgisayar sistemleri güvenliği ve ağ güvenliği arasındaki farkı öğreneceksiniz. 
  • Çalışmalarınız sırasında, bilgisayar mimarileri alanında bilgi edineceksiniz.
  • Laboratuar sınıfları, paralel sistemler ve dağıtılmış sistem programlama dahil olmak üzere programlama hakkında size bazı bilgiler verecektir.
  • Bilgisayar simülasyon yöntemleri, yapay zeka ve uzman sistemler bilgisi sayesinde, yönetim sürecini destekleyen modern BT araçlarını ve teknolojilerini ve ayrıca Bilgisayar Biliminin yenilikçi modelleme ve yaratıcı kullanım yöntemlerini tanıyacaksınız.
  • Bununla birlikte, sosyal beceriler göz ardı edilmeyecektir - bir BT uzmanının mesleğinin sosyal yönlerini öğrenecek ve etkili bir şekilde nasıl yönetileceğini öğreneceksiniz: bir proje ve bir ekip

Krakow Yönetim ve Bankacılık Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

Krakow Yönetim ve Bankacılık Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 3 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.