Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Bölüm & Üniversite Detayları:

Bölüm Açıklaması

Tam zamanlı, 1. döngü çalışmaları (B.Sc.) yedi dönemdir ve bir diploma tezinin (bir mühendislik projesi) sunumuyla biter. Mezun, Elektronik ve Telekomünikasyon alanında bir Mühendislik derecesi (Fen Bilimleri Lisans derecesinin eşdeğeri) ile ödüllendirilir.

Elektronik ve Telekomünikasyon alanındaki ilk çalışma döngüsünün mezunları, elektronik devrelerin, ekipmanların ve telekomünikasyon sistemlerinin, ağlarının ve hizmetlerinin tasarımı, yapımı, pratik uygulaması ve kullanımı için gerekli olan teorik bilgi ve pratik becerileri kazanırlar. Eğitim, geleceğin elektronik ve telekomünikasyon mühendislerine modern teknolojiler (telekomünikasyon, bilgisayar ağları, bilgisayar destekli tasarım, bilgisayar programlama ve araçlar) ve ayrıca yeni teknolojiler oluşturmak için kullanılabilecek teorik bilgi ve pratik yeterlilikler sağlayan kurslara dayanmaktadır.

Program, öğrencilerin bazı temel ve genel kurslara katılmaları ve kapsamlı eğitim ve uygulama kazanmaları için bir fırsat yaratır. Gelecekte bu bilgi, ekonomik hayata aktif olarak katılmalarına ve kendi bağımsız faaliyetlerini yürütmelerine olanak sağlayacaktır.

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurumunun Diğer Bölümleri

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 3 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.