Wroclaw Teknoloji Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Wroclaw
  • Dünya Sıralaması : 844
  • Polonya Sıralaması : 6
  • Bölüm Sayısı : 7

Üniversite Açıklaması

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 1945 yılında, esasen şu anda feshedilmiş olan Lviv Teknik Üniversitesi ve Lviv'deki Jan Kazimierz Üniversitesi'nin Alman Teknoloji Okulu'nun yıkılan binalarını uyarlayan akademik personelinin katılımı sonucu kuruldu.

Bugün, bu önde gelen Polonya üniversitelerinin geleneğini sürdürüyor ve Aşağı Silezya'nın önde gelen şirketleriyle yakın işbirliği içinde üniversite gelişmeye devam ediyor. Ülkedeki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biri olan Wroclaw Teknoloji Üniversitesi, düzenli olarak ulusal sıralamada en iyiler arasında yer almaktadır.

Daha sonra birleşen Teknoloji Üniversitesi ve Wrocław Üniversitesi'nin ilk rektörü Profesör Stanisław Kulczyński'ydi (1945-1951). O zamandan beri, üniversite seçkin akademisyenin on dört halefini gördü. Şu anda, üçüncül kurum, görev süresi Ağustos 2024'ün sonuna kadar sürecek olan Profesör Arkadiusz Wójs tarafından yönetiliyor.

Öğrenciler, çoğu İngilizce olarak verilen birinci ve ikinci aşama lisans programları altında 60 farklı çalışma alanı arasından seçim yapabilirler. Eğitim teklifi, öğrencilerin standart müfredata ve bireysel eğitim programlarına göre öğrenmelerine olanak tanır. Çift derece elde etmeye izin veren programları sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki çeşitli öğretim ve araştırma kurumlarıyla temaslar sürdürülmektedir.

Şu anda, işbirliği anlaşmaları 49 ülkeden 205 ortağı içermektedir. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri, Erasmus+, Öğrenci Değişim Programı, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E., Polonya-Amerikan Fulbright Komisyonu ve DAAD gibi ortak projeleri öğrenme ve bunlara katılma fırsatına sahiptir.

Üniversite Bölümleri

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.