Varşova Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Varşova
  • Dünya Sıralaması : 321
  • Polonya Sıralaması : 2
  • Bölüm Sayısı : 4

Üniversite Açıklaması

Uluslararası Pozisyon
20 bine ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk %3'lük dilim arasında yer almaktadır. Uluslararası sıralamaya göre, aynı zamanda Polonya'daki en iyi üniversite ve Avrupa'nın bu bölgesinde önde gelen üniversitelerden biridir. Ayrıca, Varşova Üniversitesi, Quacquarelli Symonds World University Ranking ve Eduniversal Best Masters ve MBA Worldwide gibi eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmelerinde çok iyi konumlara sahiptir. UW tarafından sağlanan 17 program, Subject 2019'a göre QS Dünya Üniversite Sıralamasında listelenmiştir. UW tarafından yönetilen 11 ders, 2019 Akademik Konuların Şangay Sıralamasında yer almıştır (Fizik ve Matematik dünya çapında 51-75 olarak sıralanmıştır).


Eğitim Kalitesi
Varşova Üniversitesi'ndeki eğitimin kalitesi, üniversitenin kendisi tarafından yürütülen ve öğrencilerin çoğunluğunun üniversite ve eğitim programı seçiminden memnun olduğunu gösteren yıllık değerlendirmelerle doğrulanmaktadır. Üniversitenin en güçlü ve belirgin noktaları şunlardır: prestiji, gelişim fırsatları, çalışma ortamı. Eğitimin kalitesi, üniversite mezunları ile yapılan araştırmalarla da doğrulanmaktadır. Varşova Üniversitesi, eski öğrencilerin kariyerlerini izleyerek Avrupa'daki türünün en büyük araştırma girişimini yürütmektedir. Sonuçlar, Varşova Üniversitesi'nden bir diplomaya sahip olmanın iş piyasasında kesin bir varlık olduğunu göstermektedir; Ankete katılanların %94'ü mezun olduktan sonra iş bulduklarını doğruluyor.


Geniş Teklif Yelpazesi
Varşova Üniversitesi'nde yaklaşık 45.000 kişi eğitim görmektedir (1., 2. ve uzun dönem çalışmaları, doktora programları ve diploma sonrası kurslar). Adaylara beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri alanlarında çok geniş bir kurs yelpazesinin yanı sıra birçok disiplinin bilgi ve becerilerini birleştiren birçok disiplinler arası kurs ve bölüm sunulmaktadır:

  • 1., 2. döngü çalışmaları ve uzun döngü (tek tip) yüksek lisans çalışmaları için çok çeşitli programlar,
  • 27 İngilizce dil programı,
  • 4 Doktora Okulundaki doktora çalışmaları programları (her doktora öğrencisinin eğitimlerini tamamen İngilizce olarak alma fırsatı vardır),
  • 100'den fazla diploma sonrası program,
  • 37 farklı dilde kurs ve bölüm.


Araştırma
Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen kavramları, öğretim ve araştırmanın birliği ve müfredatında temsil edilen tüm bilgi dallarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Üniversite 3.800 akademisyen istihdam etmektedir. Bilimsel araştırmaları 1.400'ün üzerinde araştırma konusunu kapsamaktadır; eşzamanlı olarak öğrettikleri öğrenciler araştırma projelerine katılma fırsatına sahiptir. Üniversitenin araştırma ekipleri, birçok bilgi alanında dünya çapında tanınmış ve uluslararası araştırma programlarına katılmıştır.


Avrupa'nın Kalbinde
Varşova Üniversitesi topluluğu 4.800 yabancıyı içerir: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve diğerlerinin yanı sıra Erasmus+ programının bursiyerleri. Akademik değişimlerle ilgili olarak, Varşova Üniversitesi sadece Polonya'da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkıyor ve tüm Avrupa'da 3.000'den fazla yüksek öğrenim kurumunda öğrenci değişimi değerlendirmesinin bir parçası olarak yayınlanan Avrupa Komisyonu sıralamasının liderlerinden biri. Varşova Üniversitesi en çok Beyaz Rusya, Çin, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Türkiye ve Ukrayna'daki öğrenciler arasında popülerdir.


Akademik Şehir
Üniversite, en dinamik gelişen Avrupa şehirlerinden biri olan Polonya'nın başkentinde yer almaktadır. Varşova, siyasi ve ekonomik yaşamın merkezidir ve canlı bir sosyal ve kültürel sahneye sahiptir. Dünyanın en çekici kentsel alanlarının uluslararası sıralamasında istikrarlı bir şekilde tırmanıyor: Şehir Markası Endeksinin İlk 50'si, Birleşmiş Milletler Dünya Şehirleri Raporu, Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından en iyi şehir sıralaması ve raporu. 2017'de Varşova, dünyanın en sosyal ve arkadaş canlısı şehirleri arasında 15. sırada yer aldı (Businnes Insider, Dünyanın en sosyal ve dost canlısı 19 şehri, 2017). Varşova ayrıca ikinci kez fDi’nin Geleceğin Polonya Şehri seçildi (fDi Intelligence, Financial Times, Polonya Geleceğin Şehirleri 2017/18, 2017). QS En İyi Öğrenci Şehirleri 2017'ye göre Varşova, dünyanın en iyi şehirleri arasında 52. sırada yer aldı. Düşük yaşam maliyetleri ve makul öğrenim ücretleri kombinasyonu sayesinde uygun fiyat kategorisinde - tüm endeksin ilk beşinde - çok yüksek bir puan alır.

Üniversite Bölümleri

Varşova Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.