Lodz Ekonomi ve Humaniter (Beşeri Bilimler) Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Lodz
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : 90
  • Bölüm Sayısı : 5

Üniversite Açıklaması

Üniversitenin 20'den fazla fakültesi bulunmaktadır. Üniversite; 5 İngilizce kurs da dahil olmak üzere çok çeşitli dersler sunmaktadır. (bkz.İngilizce Eğitim). Öğrenciler 100'den fazla kurstan herhangi birini seçebilirler. Derslerin müfredatı öğrenci ve iş veren (market) taleplerine göre sürekli güncellenmektedir. Avrupa Eğitim Standartlarının gerekliliklerine uygun olarak Lodz'daki AHE, şu özelliklerle karakterize edilen yeni bir eğitim paradigması uygular: yeni yöntemler, yeni içerik, yeni öğretim kadrosu. (Üniversitenin lehçe dilinde ki kısaltması "AHE" olarak geçmektedir.)

Beşeri Bilimler ve Ekonomi Üniversitesi'nin en ayırt edici özelliklerinden biri, her öğrencinin öğrenme ihtiyaçlarına bireysel bir yaklaşımdan faydalanmasıdır. Bu durum öğrencilerin karşılaştıkları görevleri ve sorunları yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde çözmede yardımcı olmaktadır. Her çalışma yılı için, öğrencilerin yetkinliklerini geliştirdikleri, hayatta ve kariyerlerinde başarılı olmak için gereken tutumları şekillendirdiği proje ve atölye çalışmaları yöntemi kullanılmaktadır. Yeni eğitim modeli sayesinde öğrenciler kişiliklerini de geliştirmektedirler. Çalışmalar sırasında iletişim becerilerini geliştiren, çatışmaları çözen, işbirliği veya müzakere yapan atölye çalışmaları yapılmaktadır. En iyi projeler dört kategoride ödüllendirilir: girişimcilik alanında proje, pro-sosyal proje, kişisel gelişime odaklanan proje ve sanatsal proje.

Bu yeni eğitim programı ancak AHE'de çalışan genç personelin coşkusu ve bağlılığı sayesinde gerçekleştirilebilir. Sınıfları proje ve atölye yöntemiyle yönetilmektedir. Girişimcilerle çalışır, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın pratiğinden alınan projeler hazırlarlar. Öğrenciler tarafından düzenlenen projeler arasında çok sayıda sergi, konser, eğitim dersleri, kültürel etkinlikler, dans gösterileri veya hayır kurumları yer almaktadır. Bu projelerin başarıları, girişimcilerin olumlu tavsiyeleriyle sonuçlanmaktadır. Öğrenciler proje çalışmalarında gerçek sorunları çözer ve böylece kazanılan yetkinlikleri doğrulayan kendi portföylerini oluşturur.

Üniversite Bölümleri

Lodz Ekonomi ve Humaniter (Beşeri Bilimler) Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 5 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.