Lazarski Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Varşova
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : N/A
  • Bölüm Sayısı : 7

Üniversite Açıklaması

Varsayıma göre, üniversite, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan bir topluluktur. Üniversite, en seçkin akademisyenler ile bilgi edinmeye dayalı bir topluluk oluşturmaktadır. Bu nedenle öğretim üyeleri arasında ekonomi, politika ve hukuk alanında 250'den fazla en seçkin uzman yer almaktadır. Üniversite, hem bilim dünyasında tanınan isimlerle hem de iş dünyasının uygulayıcıları olan uzmanlarla gurur duymaktadır. Bu sayede, tıpkı yüksek öğrenim geleneğinin başlangıcında olduğu gibi, öğrencilere seçilmiş bir alanda kapsamlı bir hazırlık sağlayan kapsamlı gelişimi mümkün kılmaktadır. Mesleki yeterlilikleri şekillendirmeye vurgu yaparak eğitim ve araştırma profilini modern dünyanın gereksinimlerine uyarlanmaktadır.

Üniversite, yıllardır en önemli üniversite sıralamalarında ön sıralarda yer almaktadır.

Üniversite, mükemmel kadrosu ve en yüksek öğretim kalitesine olan ilgisi sayesinde, Polonya'daki en önemli sıralamaların uzun yıllardır ön saflarında yer almaktadır.

Avrupa Komisyonu'nun talebi üzerine hazırlanan uluslararası U-Multirank sıralamasında en iyi Polonya üniversitesidir. Ayrıca, dünyanın dört bir yanından en yüksek puan alan üniversitelerin %8'inin prestijli grubundadır.

Prestijli Perspektywy sıralamasına göre, özel yüksek lisans üniversiteleri arasında üçüncü sıradayız. İki yıl boyunca, ülkedeki tüm özel yüksek lisans üniversiteleri arasında güçlü bir 3. pozisyonu koruyor.

Hukuk ve İdare Fakültesi, 10 yıldır "Dziennik Gazeta Prawna" nın hukuk fakülteleri sıralamasında lider konumdadır.

Ekonomi fakültesi, mezunların işgücü piyasasına girmeye hazırlanmalarını ölçen Brief dergisinin derecelendirmesinde ilk sırada yer almaktadır.

Üniversite Bölümleri

Lazarski Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 7 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.