Krakow Ekonomi Üniversitesi
Üniversite Detayları:
  • Şehir : Krakow
  • Dünya Sıralaması : N/A
  • Polonya Sıralaması : 47
  • Bölüm Sayısı : 5

Üniversite Açıklaması

Krakow Ekonomi Üniversitesi (UEK) - Polonya'daki beş devlet ekonomi okulundan biri. Ekonomiye adanmış öğrenci sayısı bakımından Polonya'daki en büyük üniversitenin yanı sıra Krakow'daki en büyük üçüncü üniversitedir (Jagiellonian Üniversitesi ve AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden sonra). Aynı zamanda Polonya'daki en eski ikinci devlet ekonomi üniversitesidir.

Krakow'daki Ekonomi Üniversitesi, ülkenin önde gelen ekonomi üniversitelerinden biridir ve en yüksek eğitim kalitesini sağlar. Bilimsel faaliyetin yanı sıra, eğitim, üniversite faaliyetinin temel bir unsurudur ve kalitesi, CUE'nin benimsenen misyon ve stratejisinde ifade edilir.

Her türlü çalışma ve eğitim biçimindeki eğitim sürecinin temel amacı, mezunların bilgi, beceri ve sosyal yetkinlikleri en üst düzeyde kazanacakları ve modern bir toplumda aktif olarak yaşamaya ve modern işgücü piyasasında işlev görmeye hazır olacak şekilde didaktik ve eğitimsel faaliyetler yürütmektir.

Üniversite Bölümleri

Krakow Ekonomi Üniversitesi eğitim kurumunda, toplam 5 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerden rastgele olarak bir kaç tanesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. Eğer üniversitenin tüm bölümlerini görüntülemek isterseniz, aşağıda ki butona tıklamanız yeterlidir.